Blockchain

Blockchain je decentralizovaný systém, který slouží k ukládání a zabezpečení digitálních transakcí. Jedná se o způsob ukládání a sdílení dat, který je založen na síti počítačů, kteří spolupracují na udržování a aktualizování společného registru transakcí. Všechny transakce jsou evidovány v blocích, které jsou propojené do řetězce (odtud název blockchain), který je těžký k manipulaci a napadnutí.

Každý blok v blockchainu obsahuje digitální záznam o určitém počtu transakcí a digitální podpis, který zajišťuje, že žádná data nebyla změněna nebo padělána. Bloky jsou vytvářeny a ověřovány pomocí matematických algoritmů, které zajistí, že záznamy jsou konzistentní a spolehlivé.

Blockchain se nejčastěji používá pro digitální platby, jako je kryptoměna Bitcoin, ale má mnoho dalších možností v oblasti obchodu a financí, jako například pro správu smluv, ověřování identity nebo ukládání zdravotnických záznamů. Díky svému decentralizovanému charakteru a vysoké úrovni zabezpečení se blockchain stal velmi populární a využívá se stále více v různých oblastech.


Výběr z blogových článků:

nejvýhodnější rodinný tarif

Pomůžeme Vám vybrat nejvýhodnější rodinný tarif

Při výběru rodinného tarifu je důležité zvážit několik faktorů, jako je počet členů v tarifu, jejich individuální potřeby a spotřeby dat, minut volání a SMS.

Zvažte rozdělení služeb mezi členy rodiny. Mladší generace bude jistě více využívat mobilní data než volání. Větší objem volání přihrajte sobě a větší objem dat věnujte dětem. Pak je už na vás, jaké objemy u tarifů zvolíte.