Kombinovaná úroková sazba

Kombinovaná úroková sazba je typ úrokové sazby, která kombinuje prvky fixní a proměnné úrokové sazby. Tato sazba je používána u některých úvěrových produktů, které umožňují klientům mít jak jistotu fixní úrokové sazby, tak i možnost využít případných výhod proměnné sazby.

Při kombinované úrokové sazbě se často sjednává pevné období s fixní sazbou, které může trvat například 1, 3, 5 let nebo i déle. Během tohoto období zůstává výše úroku neměnná a klient má jistotu pevných splátek. Po skončení tohoto pevného období se pak přechází na proměnnou sazbu, která je vázaná na referenční úrokový ukazatel.

Při kombinované úrokové sazbě je důležité pečlivě zvážit délku fixního období a podmínky proměnné sazby. Některé produkty mohou nabízet možnost přepnout na fixní sazbu i po skončení fixního období, avšak za odlišných podmínek.

porovnání půjček

Výběr z blogových článků:

internet na chatu

Moderní způsoby, jak si zajistit internet na chatu v roce 2023

V minulých letech se díky covidu rozšířila možnost práce z domova, a to prakticky odkudkoliv. Dnes je běžné pracovat na chatě a užívat si tak příjemné prostředí k práci, pokud máme na chatě dostatečně kvalitní internetové připojení. Existuje několik způsobů, jak si zajistit internet na chatu: